דף הבית
 
אודותינו
 
קטלוג
 
מה התחדש אצלנו
 
כתבות וקישורים
 
צור קשר
מועדון לקוחות
מצא את העץ המתאים לך

משתלות פרדקין הוקמו ע"י יוסף פרדקין בתחילת שנות החמישים.

המשתלה החלה את דרכה כמשתלת עצי פרי, ויצרה בעיקר שתילי הדרים, עצי פרי נשירים וזיתים.
בתחילת שנות ה 70 החלה המשתלה לייצר עצי פרי סובטרופיים כגון מנגו, אבוקדו, קרמבולה, אנונה , שסק ועוד…
לאורך השנים , יצרה המשתלה ושיווקה, מליוני שתילי עצי פרי, אשר ניטעו במאות אלפי דונמים של מטעים.
המשתלה הייתה חברה באירגון משתלות עצי פרי וגפן עד לפירוק האירגון בשנת 1999 .
בסוף שנות ה 70 ה 80 ו ה 90  הייתה משתלת פרדקין שותפה לפרוייקטים שהוקמו ע"י אירגון משתלות עצי פרי וגפן , בדרום אמריקה, במצרים, בסין, בירדן, ובמרוקו.

החל משנת 1984  עברה המשתלה אירגון מחדש, שבמסגרתו החלה להתמקד בריבוי עצי נוי.
משתלת פרדקין היתה מהמובילות בהבאתם מחו"ל, של כמה מהעצים הנפוצים ביותר בגן הנוי בארץ, כדוגמת שזיף הפיסרדי, לגסטרמיה עמידה לקימחון, כליל קנדי אדום עלים ועוד….

בשנות ה 2000, קיימה משתלת פרדקין  שיתוף פעולה עם משתלת הוכמן מבית שערים, במסגרת זו יוצרו שיחי נוי ליצוא לשוק האירופי המשותף וכן לצפון אמריקה.
בשנת 2006, חברו משתלות פרדקין ומשתלת אלון מקיבוץ יראון, למיזם משותף , אשר במרכזו יצור עצי נוי, בשיטות מתקדמות, בעיקר ע"י ריבוי הרכבה.
מיזם זה מאפשר את קידום איכות עצי הנוי, הניטעים בארץ וכן מאפשר החזרת עצי בר נדירים, אשר ללא טכנולוגיות הריבוי המתקדמות, לא הייתה אפשרות לייצרם.
המשתלה נמצאת במושב תל עדשים.

יובל פרדקין, הינו חבר 'בפורום עצי רחוב' , שנוסד על ידי משרד החקלאות, על מנת להנחות את הגורמים המוניציפאליים במדינת ישראל, באשר לבחירה נכונה והתאמת עצי הרחוב לתנאים המיוחדים של כל אתר ואתר.

בשנים האחרונות הרחיבה המשתלה את פעילותה בתחום העתקת עצים בוגרים ובכלל זה גם העתקת עצי בר בתנאים קשים, תוך שימוש בציוד כבד ובטכניקות העתקה מורכבות.

 
דף הבית אודותינו קטלוג מה התחדש אצלנו כתבות וקישורים צור קשר